Han er trolig landets eldste fortsatt arbeidende skipselektroniker, etter 50 år på samme arbeidsplass. Da vanker det heder fra jobben, Arne Bjørnvold AS.
Da bedriften arrangerte julebordstur med hurtigruta til Rørvik, dukket Gunnar Meyer opp med et maleri av Karl Erik Harr til Kjell-Ottar Hansen.
– Vi takker deg for 50 års iherdig innsats – mer enn halvparten av selskapets snart 100-årige historie, lød hilsningen fra arbeidsgiveren.
– Du er og har vært en meget viktig ressurs, både i ledelsen og i felten. Gjennom alle disse årene har du opparbeidet deg en utrolig innsikt og erfaring innen vårt fagfelt, og ditt navn er derfor velkjent i det maritime miljøet på hele Helgeland. Vi håper vi får nyte godt av din erfaring og kunnskap også i årene fremover og er glade for at du som Lofotværing slo deg ned i Sandnessjøen, vi takker også Wenche for det.
¤ Kjell-Ottar Hansen fyller 73 år fredag 10. desember.