• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
Helgelands Blad

PÅ KYSTEN SIDEN 1904

  • Nyheter
  • Meninger
  • E-avis
Meny
  • Nyheter
    • Koronaviruset
    • Kultur
    • Sport
    • Næringsliv
    • Samferdsel
    • Sykehus
    • Kommuner
    • Havbruk
    • Offshore
    • Reportasje
    • Politi
    • Mat
    • VALG 2019
    • Trænafestivalen
    • Havnafestivalen
    • Opplevelser 2021
  • Meninger
    • Leserbrev
    • Leder
  • Helgeland
    • Flo og fjære
    • Radio Helgeland
    • Er flyet i rute?
    • Sjekk skiløypa
    • Skipstrafikken
    • Flightradar24.com
  • Folk
    • Minner
    • Gratulasjoner
  • Bildeserier
  • Video
  • Søk i arkiv (fra 2001)
  • Følg oss
    • Twitter
    • Facebook
  • HavPuls
  • Brønnøysunds Avis
  • Kontakt oss
    • Send debattinnlegg
    • Tips oss
Logg inn
  • Min side
  • Kjøp abonnement
  • Kjøp enkeltutgaver
  • Kundesenter
  • Hjelp
  • Personvernerklæring
  • Abonnementsvilkår
  • Annonser
  • Ansatte
Leserbrev
2 minutter lesetid

Ordførerens bekymring

På møte: Alstahaugs rådmann Børge Toft (til venstre) og ordfører Peter Talseth. Foto: Leif Steinholt
Per A Solvang
Publisert: 11 september, 2020 19:43
Oppdatert: 11 september, 2020 15:50
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Ordfører og rådmann i Alstahaug er bekymret for det som nå skjer i Helgelandssykehuset. Det er ikke nok å være bekymret, de bør være vettskremt og gjøre noe med det.

Artikkelen fortsetter under annonsen
Artikkelen fortsetter under annonsen

Langvarig agenda

Politikerne i alliansen må ta inn over seg at den sittende ledergruppen med postadresse Mo i Rana, har samme agenda som Rana har hatt de siste 6-8 årene. Mest mulig av den innbringende sykehustjenesten skal plasseres på Selfors.

Dersom det får lov å fortsette, kan det resultere i et sykehus på kysten som om noen år, og til tross for at det har tittelen hovedsykehus, sitter igjen med lite eller ingenting.

Rana tapte en viktig alliert da Løvstakken ble bragt til taushet.

Bukholm, som med sin oppførsel i kreftsaken satte både sin oppdragsgiver sine kollegaer i offentlig vanry, kan ikke lede det nå forestående arbeid som skal gi Helgelandssykehuset ro og troverdighet.

Nye koster

Det må inn nye koster, helst skulle de vært på plass i går, om helseministerens ønske og Helse Nords drøm om ett sykehus fordelt på to steder skal bli virkelighet. I Rana arbeides det strategisk med å vri vedtakene til sin fordel. Å være blåøyd i en slik situasjon er farlig.

Da går det mot ett sykehus, og det ender på Mo.

Per A Solvang

Adresse
Postboks 174
8801 Sandnessjøen

Redaktør
Morten Hofstad

  • Personvernpolicy / Informasjonskapsler
  • Redaktørplakaten
  • Vær Varsom-plakaten
  • PFU

hblad.no lagres regelmessig av Nasjonalbiblioteket. Nettsiden vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon

Helgelands Blad © 2022 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no

Personvern og cookies

Helgelands Blad er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene du ser og bruker.

Les mer