Det er ingen grunn til å nøle med havnesamarbeid.
Publisert: 18.01.2010 kl. 14:12 , Endret: 18.01.2010 kl. 14:27
Vi har et berettiget håp om fruktbart havnesamarbeid.
Havnesamarbeid sto på programmet under havnekonferansen i Sandnessjøen nylig. Signalene er gode, og konklusjonen skulle det ikke være noen grunn til å lure på: Det er ingen grunn til å nøle med havnesamarbeid.
Alstahaug kommunestyre sa nei til Dønnas invitt i 2007. Den gangen uttrykte flere tvil om havnevesenet hadde tid til å se på samarbeidshavn, parallelt med utbygging av Horvnes. Nå er Horvnes i gang, og dermed skulle den usikkerheten være ryddet av veien. Finn Jacobsen uttrykker fortsatt skepsis og sier «det er bare småplukk i de andre kommunene», men det er synspunkt vi tviler på vil få flertall.
I 2007 var det snakk om at havnesamarbeid Sandnessjøen-Dønna også kunne utvides til Leirfjord. Nå er det ingen problemer å ta også Herøy med i regnestykket. Herøy-rådmann Roy Skogsholm sa på havnekonferansen at også Herøy ønsker interkommunalt samarbeid, blant annet på grunn av forventet vekst for Marine Harvest (kan bli en fordobling), og den kommende næringsparken på Hestøya. «Herøy har ikke kunnskap og kompetanse til å klare dette alene», sa han.
Havnefogd Evy W. Hesjedal sa på møtet at hun tripper etter å starte et havne-IKS her i området. Mulig samarbeid med Mosjøen har vært nevnt også tidligere. Invitten fra havnefogden i Mosjøen i dagens avis er gledelig.
Sentrale folk i oppbygging og driften av Kristiansund og Nordmøre Havn (KNH) var til stede, og delte sine erfaringer. Dagens styreleder var ordfører i Averøy (drøye 5.000 innbyggere) da næringslivet der kom til ham med et spørsmål: «Kan du se på muligheten for inngå et havnesamarbeid med Kristiansund (drøyt 22.000 innbyggere) og andre kommuner i nærområdet»? Nå er ti kommuner med.
De har utarbeidet en tydelig samarbeidsmodell, blant annet med vekting av stemmer, som gjør at ingen kommune alene kan bestemme over de andre. Selv med Kristiansunds stemmer på laget, må det tre kommuner til for å krysse 50 prosent.
Om denne modellen er tjenlig her i området, er selvsagt for tidlig å si. Men det er heller ikke poenget. Det som er viktig å med seg nå, må være dette: Slik signalene er, bør det være grunn til å ha et berettiget håp om fruktbart samarbeid også her i regionen. Det vil være fremtidsrettet, slik utsiktene er nå, og gitt de ringvirkninger vi allerede har sett.
Den nye havne- og farvannsloven stiller også strengere krav til kommunene. Det kan neppe bli vanskeligere å etterleve disse med samarbeid og en robust organisasjon.
Så: Hva nøler man etter?
